MICHAEL JACKSON - SPOMIENKA

V zábere koncertu Michaela Jacksona z roku 2009 venuje speváčka Jennifer Hudson s piesňou "Will You Be There", za ňou ľudia prekladajú do posunkového jazyka.

1000 RÚK OD BUDDHA

Čínská tanečná forma nepočujúcich v Číne, jediná extra špeciálna. Všetci účastníci sú nepočujúci. Predstavenie 1000 rúk od Buddha Výkonnosti.

JOGA ŠKOLA PRE SLEPÝCH A NEPOČUJÚCICH DETÍ

Detí sú z mesta Karur, Tamil Nadu / India.

KOJO TANCUJE THRILLER

Nepočujúci Afričan Kojo a spolužiaci v strednej odbornej škole pre nepočujúcich v Mampong Ghana robia svoju tanečnú verziu "Thriller" od Michaela Jacksona.

JAYSHREE BISSA

Jayshree Bissa má 9 rokov a je nepočujúce dieťa, tancuje na semifinálovej sútaži -  klasický a folklórny tanec. Získala mnoho titulov a prekvapila divákom jej tanečné číslo. Mala za sebou viac ako 60 vystúpení v posledných 2 rokoch v jej meste.

TLC - UNPRETTY

Dievčenská skupina TLC z USA v niektorých častí piesne "Unpretty" spieva do amerického posunkového jazyka.

MICHELLE A. BANK

Nepočujúca Michelle A. Bank je nadaná divadelná herečka a ocenená za herecký výkon. Založila divadlo Onyx v New York.

SIGNMARK - SPEAKERBOX

Fínská skupina Signmark, v ktorej je jeden nepočujúci "spevák", sa účastnila Eurovision 2009.

THAJSKO MÁ TALENT 2011

V svetovej známej televíznej súťaži Thailand´s Got Talent 2011 sa účastní športovo-tanečná skupina nepočujúcich.

JOHN SMITH NA JOGE

Legendárny nepočujúci komik John Smith z Veľkej Británie v krátkom parodickom videoklipu, ako cvičencovi pri cvičení jogy zaspí.

LIONNEL HELIAS

Deaf man Lionnel Helias from France performing show INDIAN TIPI of american indian culture at Festival Clin d´Oeil 2011 on 01. July 2011.

BALI DEAF GUIDE

INDIA MÁ TALENT 2009

28-ročná nepočujúca tanečnica Sunil Gujarat z Indie, tanečné vystúpenie na Cham Cham karta hai. Je to semifinále posledné predstavenie.

MICHAEL JACKSON - WILL YOU BE THERE

Vo videoklipu pred záverom vystúpenia je malý chlapček, ktorý prekladá pieseň do posunkového jazyka. Videoklip "Will You Be There" vznikol v roku 1991 v špeciálnej 10. výročí americkej televízii MTV.

 

PRINCEZNÁ DIANA POSUNKOVALA

Krátky klip z rozhovoru s ľuďmi, ktorí pracovali a osobne poznali princeznú Dianu z Walesu. Záznam s jedným z jej učiteľov a British Signing Language (BSL) mentormi.

DEAF NOT DUMB

Adobe Youth Voices and Deaffinity urobili tento silný sociálny prejav "DEAF NOT DUMB" o tom, čo je to byť (nie je byť) nepočujúcim v dnešnom svete.

HANA ZAGOROVÁ

ZA KAŽDOU CHVÍLI S TEBOU PLATÍM

V televíznom programe Pretty Woman 2009, ktorý vysielala Česká televízia, česká speváčka spieva svoju pesničku"Za každou chvíli s tebou platím" do českého posunkového jazyka.

MIRO JAROŠ - BEZ SIEDMEHO NEBA

Slovenský spevák Miro Jaroš na benefičnom koncerte Pomôže celé Slovensko v roku 2010 spieva svoju pesničku "Bez siedmeho neba" do slovenského posunkového jazyka.

JACKIE CHAN PRE DEAFLYMPIÁDU

Herec Jackie Chan v reklame pre Deaflympiádu 2009 v čínskom meste Tapei.

DEDINA NEPOČUJÚCICH V INDII

Americký doktor Raj Desai v jeho rodnej dedine nepočujúcich v Indii, sú tam veľmi nízke vzdelania a chudobní ľudia.

TARI GOPALA

A traditional Balinese dance performed by a Deaf boy. He has never heard the music that he dances to and relies on his teacher who made up a own sign language to teach this deaf students to dance.

TAI LIHUA - THE SOUL OF THE PEACOCK

Tai Lihua lost her hearing at the age of 2. She has a Bachelor of Arts and is the Art Director of the China Disabled People's Performing Art Troupe.

MISTER DEAF INDIA 2012

Prvý Mister Nepočujúci India - súťaž a módna prehliadka v meste New Delhi / India.