TANEC PROTI MATADORU

Fotka: PÁR SLOVDoneska Doneskoq, ktorá si len za 4 dni vytrénovala tanec v španielskom štýle, si zaslúži ceny z Festivalu ZUČ. Pre ňu pripravil divadelno-tanečnú choreografiu sám Dallo a ten bol aj hudobný doprovod. Je presvedčený, že má talent ona. Jej prvý krok na ceste, ktorú urobí s ním, duchovným pomocníkom. Rád jej pomôže v budúcnosti vytvoriť ďalšie umelecké výkony.     "Na býčom zápase prichádza Španielka zastaviť krviprelievanie. Podarí sa jej to konať vďaka svojmu tanečnému šarmu? Alebo túto hrôzostrašnú tradíciu má nechať len tak? Vie byť však agresívna ako býk."

Dominika Siváková, študentka zo SOŠ z Kremnice, sa zúčastnila v súťaži Festivalu záujmovo-umeleckej činnosti sluchovo postihnutých detí a mládeže. V tanci vystupovala v štýle flamenco pod názvom "TANEC PROTI MATADORU", pod choreografiou a hudobným doprovodom umelca Dalla. Ten chcel pripomenúť, že táto show upozorní na stop zabíjania býkov na španielskej trádicii - matador. Nakoniec Dominika, ktorá si len za 4 dni vytrénovala tanec, si zaslúžila ceny z Festivalu ZUČ. Dallo je presvedčený, že má talent ona. Jej prvý krok na ceste, ktorú urobí s ním, duchovným pomocníkom. Rád jej pomôže v budúcnosti vytvoriť ďalšie umelecké výkony.

Dátum: 02. Máj 2014; Miesto: Bratislava, Divadlo Aréna / Slovensko

SCARABEUS

     Dallo vystúpil so svojim predstavením pod názvom SCARABEUS na 6. ročníku show FANTÁZIA ORIENTU. Bolo jeho prvé vystúpenie v orientálnom "brušnom" tanci.

"Monika Mona Kosecová a Oľga Macušová, chcem Vám ďakovať za výbornú atmosféru a bezchybné organizovanie tohto večerného programu. Cítil som sa skvelé medzi Vami všetkými aj keď som bol jediný chlap uprostred báb. Viete samé, ako chcete pre nás a ľudí ukázať túto show v "netradičnom" type na území Slovenska. Ďakujem aj za to, že som mal príležitosť zúčastniť sa s Vami. Vďaka patrí aj Pettymu a Magduške, ktorí prišli mi nielen tlieskať, ale vytvorili krásnu spoločnosť." - Dallo

dátum: 09. November 2013; miesto: Žilina / Slovensko; organizácia: Mona Abir a Suhayla; kostým & masky: Dallo; hudba: Egyptian Oriental Music "Shik Shak Shok"foto: P. Konarik, Peter Naďo

Fotogaléria: 6. FANTÁZIA ORIENTU - záver

1 | 2 | 3 >>

AVATARA

     Z festivalu dávnej Indie - Gauranga, kde vystupoval Dallo v postave hinduistického Boha / Najvyššieho Pána Krishna - ten so svojou vedomosťou odkázal divákom šťastie. Po tom v druhej divadelnej časti ukázal, ako Boha Krishnu stvorí; ktoré zviera je mu najbližšie; a odkiaľ vodu vo svojom blaženom živote pije.

dátum: 06. September 2013; miesto: Bratislava / Slovensko; foto: Jana Chudobová

pre viac fotogalérií GAURANGA!

100-ROČNÝ IND

     Tieto krátke a improvizované divadlo 100-ROČNÝ IND bolo na spoločenskom plese Slovenský deň nepočujúcich, v ktorom sa predstavil Dallo ako staručký Ind. Rozprával sa o najdôležitejšom zdroje pre život - vode, aj jej spôsob, ako predĺži život.

dátum: 22. September 2012; miesto: Prievidza / Slovensko; foto: SDN Prievidza

COWBOY

     Na oslavu pri príležitosti Slovenského dňa nepočujúcich, ktoré boli v ďalšom rámci Medzinárodného týždňa nepočujúcich, prišiel Dallo a vystúpil vo westernovom štýle.

dátum: 22. September 2012; miesto: Prievidza / Slovensko; foto: Michaela Kosiecová

  pre video live COWBOY!

LOTOS K NOSU

     Missky v afro-aerobiku - show LOTOS K NOSU, do ktorej choreograf Dallo namiešal novú atmosféru, ktorú diváci doposiaľ v podobných programov nemohli vidieť a zažiť. Tento afro-aerobik sa predstavil prvý krát exkluzívne na MISS.

dátum: 15. September 2012; miesto: Trenčín, Piano Club / Slovensko; foto: Katarína Kucharicová

HALÓ BABY / PLÁŽ

     Michaela Kosiecová a Edy Bernardo ako horúci tanečný duet z obdobia retro vystúpili pod názvami HALÓ BABY a PLÁŽ v programe MISS Nepočujúca Slovensko 2012.

dátum: 15. September 2012; miesto: Trenčín, Piano Club / Slovensko; foto: Katarína Kucharicová

3OKO (TRETIE OKO)

     Dallo prišiel podporiť Festival dávnej Indie - Gauranga a v postave hinduistického boha Shiva predstavil so svojou piesňou 3OKO (TRETIE OKO) v umeleckom posunkovom jazyku, pri ktorej ukázal aj krátku jogu a potom ako symbol stvorenia sveta hral hudbu na malý bubienok.

dátum: 21. Jún 2012; miesto: Bratislava, Hviezdoslavovo námestie / Slovensko; foto: Jana Chudobová, hnutie Hare Krišna, zábery videa

pre video live 3OKO a pre webovú stránku GAURANGA

ZNIČ NOVINY!

     So svojou minishow ZNIČ NOVINY! pri príležitosti 30. výročia spolupráce nepočujúcich Würzburgu a nepočujúcich Bratislavy ako pri medzištátnej akcii v kultúrno-športovom dni.

dátum: 10. Máj 2012; miesto: Bratislava / Slovensko; foto: Agi Šajgalíková

WHAT´S THE TIME?

     Dallo vystúpil pri oslave k Medzinárodnému dňu nepočujúcich na pražské námestie pod názvom WHAT´S THE TIME? (Koľko je hodín?).

dátum: 24. September 2011; miesto: Praha / Česko; dĺžka: 4 minút; foto: Daniela Pořižková (Česko); kamera: Michaela Kosiecová

pre video live WHAT´S THE TIME?

DESTROY NEWSPAPERS!

     Dallo as a guest on the solemn evening program competition MISS Deaf World 2011 and MISS Deaf Europe 2011 presented its show DESTROY NEWSPAPERS! in jazz style.

Description of performance: Mr. gentleman read a newspaper about the negative articles. At home he sat down and wrote on a typewriter for articles. In the Arab States the war is growing, they still shoot. In the United States to combat crime. He was not able to cope with writing, threw away a typewriter and began to think of yourself lucky.

dátum: 08. Júl 2011; miesto: Praha / Česko; organizácia: MISS Deaf s.r.o.; účinkujúci / kostým / tanečná choreografia: Dallo; make-up: MISS Deaf s.r.o.; dĺžka: 4 minút; foto: Erik Kollárik, Peter Naďo; kamera: Nikio (Australia)

Photogallery

for video live in Prague / Czech!

REMEMBER MICHAEL JACKSON

     When opening the Festival Clin d'Oeil 2011 Dallo performed in solo show REMEMBER MICHAEL JACKSON as a tribute to "King of Pop" in an Egyptian style.

Date: 01. July 2011; Where: Reims / France; Organization: Association CinéSourds; Cast / Costume design / Dance choreography: Dallo; Length: 7 minutes; Filmed by: Souldance

Photogallery

pre video live REMEMBER MICHAEL JACKSON!

ZLATÝ MUŽ

     Tanečník Dallo bol pozvaný na akciu k Medzinárodnému dňu nepočujúcich, ktorý organizovalo občianske združenie Myslím – Centrum kultúry nepočujúcich. Dallo predstavil tanečné soulové vystúpenie venované s názvom ZLATÝ MUŽ americkému spevákovi „krstnému otcovi soulu“ James Brown.

dátum: 24. September 2010; miesto: Bratislava / Slovensko; organizácia: Myslím - Centrum kultúry nepočujúcich; foto: Katarína Kucharicová

Fotogaléria

1 | 2 | 3 | 4 >>

GOLDMEN

     Group Souldance devoted a show GOLDMEN for american singer "godfather of soul" James Brown, who died in 2005.
DateJuly 2009; Where: Reims /France; Style: tanec soul, imitac; Cast: Dallo, Edy Bernardo (Angola / Africa), Tomáš Máňa; Costume design: Dallo; Hairstyles: Peter Naďo; Music by: James Brown - "Papa´s Got Brand A New Bag", "I Got You (I Feel Good"; Dance choreography: Dallo; Length: 7 minutes; Filmed by: Souldance

Fotogaléria

1 | 2 | 3 >>

for video live at Festival Deaf Party in Paris / France!

ČAJ PRE DVOCH

     Rytmus z 20. rokov ako príbeh o čašníkovi, džentlmenovi a dáme, ktorí sa stretnú v jazzovom klube a burcujú sa v tom, kto lepšie tancuje. Na jediný čaj ale nezabudnú.

dátum: Jún 2009; miesto: Bratislava / Slovensko; organizácia: Brána do života, občianske združenie; účinkujúci: Dallo, Edy Bernardo; hudba: 20th Golden American Music; kostým & tanečná choreografia: Dallo; dĺžka: 7 minút; kamera: Peter Birka

Fotogaléria

1 | 2 | 3 >>

HALÓ BABY

     V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave sa uskutočnil už 2. ročník benefičného koncertu Vianočný sen, nad ktorým prevzala záštitu manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová. Organizovali ho a v programe koncertu účinkovali deti zo Základnej školy pre žiakov so sluchovým postihnutím Gejzu Slaninku – internátnej na Hrdličkovej ulici v Bratislave. Skupina Souldance bola pozvaná a predstavila tanec HALÓ BABY. Aj samostatný tanečník Dallo tancoval na predstavenie s posunkovým jazykom pod názvom TANEC V DAŽDI.

Date: December 2008; Where: Primaciálny palác, Bratislava / Slovakia; Oragnization of benefit concert: Spojená škola internátna Hrdličkova, Bratislava; Style: dance rock & roll, jazz, sign ASL; Cast: Dallo, Michaela Kosiecová (Czech), Edy Bernardo (Angola / Africa), Tomáš Máňa, Jana Kinčoková, Jana Marônková; Hairstylist & Make-up: Peter Naďo; Assistant for hair: Silvia Baloghová; Dance choreography: Dallo; Length: 7 minutes; Photography by: Souldance, Ivana Hlubocká

Fotogaléria: show

1 | 2 | 3 >>

Fotogaléria: príprava

1 | 2 | 3 >>

50. NARODENINY MAGDY

     Darom v podobe tanca kamarátke Magde k 50. narodeninám urobil Dallo veľkú radosť, jeho tanec ZLATÝ MUŽ uchválilo všetkých a súčasťou prekvapenia bolo aj indické vystúpenie VôŇA INDIE.

dátum: August 2007; miesto: Zlaté piesky - Reštaurácia u Zlatého vodníka, Bratislava / Slovensko; účinkujúci: Dallo; kostýym & tanečná choreografia: Dallo; dĺžka: 9 minút; foto: ...

Fotogaléria

1 | 2 | 3 | 4 >>

SLZA PROTI VOJNE

dátum: November 2005; miesto: Levice, Hotel Lev / Slovensko; foto: ?

Fotogaléria

dátum: Jún 2005; miesto: Bratislava, TV JOJ / Slovensko; účinkujúci: Dallo, detský súbor Lipka; vedúca súboru & tlmočníčka do posunkového jazyka: Božena Záhorcová

Fotogaléria

pre video live MILIÓNOVÝ TANEC - Dallo a folklórne vystúpenie KARIČKA!