VIANOCE BEZ MäSA ALEBO VY BEZ VIANOC!

     "Neoslavujem s rodinou Vianoce ani ostatné kresťanské sviatky. Nikoho nenavštevujem a nerobím všetky tie typické veci. Pred touto tradíciou som sa obrátil k svojej viere – kemetizmu. Ešte skôr než som súčasné „západné“ náboženstvo považoval za nevhodné. „KEMET“ znamená Čierna zem, v gréckom preklade Egypt. Zem, čiernou farbou je úrodná, preto na nej stvorilo Slnko všetko – prírodu i zvieratá. Slnko sa spojilo so všetkými živými bytosťami. Uznávam Slnko ako svojho vnútorného Boha, podľa ktorého môžem lepšie pre seba urobiť. To je pre mňa nezvyčajná česť a preto mám dôležitú úlohu – chrániť všetko, čo je živé. Začiatkom roka 2013 som dal zbohom rybiemu mäsu, ktoré som ešte jedával. Z rýb ide smrad, ktorý označili starovekí Kemetčania za chorobný, tak ako píšu na papyrusoch lekárskych tajomstiev. Som hrdý na svoju pevnú vôľu a zodpovedný za svoje zdravie. Som oficiálny vegetarián. Ja ako bývalý kresťan v čase do svojich 15 rokov, ktorým ma nútili stať sa starí rodičia z otcovskej strany. Viem, čo ľudia zvyknú na Vianoce jedávať. Na stole nechýbajú hlavne mäsité jedlá – upečený kapor, vypražený bravčový rezeň a iné. Ľuďom akoby vypadávali oči z vôní, ktoré cítia. Neuvedomujú si, že mäso je zo zvierat. Ak títo kresťania si neuvedomia, že Ježiš skutočne vo svojom celom živote nejedol žiadne mäso, tak potom to je najväčším hriechom ľudstva. Ježiš ľudom vo svete kázal: „Nezabíjať“. No doteraz jeho želanie nebolo vypočuté. Aj preto lebo vidia rozdiel medzi zabitím človeka a zabitím zvieraťa. Hovoria, že zviera nemá dušu, ale človek ju má.
Nemyslím si, že ľudom sa ťažko vysvetľuje alebo presviedča sa ich k tomu ako by sa mohol človek stať chutným jedlom pre človeka. Bez ohľadu na to, kto má akú dušu. Nehovoriac o kanibalizme. Len si predstavte, keby ste nič nevedeli o Vašom obľúbenom jedle, ktoré kupujete, že obsahuje mäso z násilníka. Len vidíte na nálepke tovaru napísané zloženie – ľudské mäso bez duše. Môžete zjesť mäso z násilníka, pretože spáchal zločin? Zvieratá Vám nič zle neurobili. Vojnové násilie by nevzniklo, keby ste nevolili politikov. Lebo vláda vás cicia z peňazí aj za nákup mäsa. Potravinová kríza by nevznikla, keby ste boli vegetariáni. Lebo Boh Vás stvoril ako vegetariánov. Z obilia od priemyselných spoločností, ktoré dávajú prednosť výžive dobytka, by vyrobili množstvo chleba pre hladujúce ľudstvo. Je faktom, ako tvrdí väčšina doktorov, že mäso z akýchkoľvek zvierat škodí ľudskému zdraviu. Naopak ten, kto popiera chorobnú skutočnosť, je podvodník s politickým cieľom vlastného prospechu. Čím rýchlejšie sa vyhýbate nebezpečnej filozofií, tým viac potom pochopíte, že vedomie človeka a duša zvieraťa sú jedným putom. Zvieratá majú právo na život ako vy. Žijú ako vy. Jedia ako vy. Milujú sa ako dvaja ľudia. Tak Vianoce bez mäsa alebo vy bez Vianoc!"
 – Dallo
Islamský prorok Mohamed cituje z učenia Koránu: „Každý, kto zje mäso živej bytosti, za to bude musieť zaplatiť vlastným mäsom.“
Budha stanovil princíp vegetariánstva za základné kroky na ceste sebarealizácie.
Védské písmo starovekej Indie (historicky staršie ako budhizmus) varuje: „Nech sa vzdá človek pojedania mäsa potom, čo dobre zvážil pôvod potravy z mäsa a krutosti pútania a zabíjania vtelených bytostí.“

NEVIDITEĽNÁ KULTÚRA

     K článku „Tichý svet vykričal, kde je chyba v kultúre“ v denníku SME zo dňa 25. 11. 2013.

"Kultúra má veľa rozličných podôb. Jednou z nich je umenie tohto tichého sveta. Každý človek vie, aký talent v duchu má a v ňom si sám tvorí rôzne krásne veci, ktoré chce vonkajšiemu svetu ukázať. Za pomoci druhého rovnako chápajúceho človeka umenie si dobre rozumie alebo s ním má hlboký vzťah. Je mu oddaný radosťou k štartu jeho cesty. Nie sebeckého človeka, ktorý chce ukazovať len sám seba. Je mi smutno z toho, že väčšina ľudí so sluchovým hendikepom nevie, čo a ako chce svojim talentom a šikovnosťou ukázať. Žiaľ poznám aj takých nepočujúcich organizátorov či umelcov s chladným charakterom. To sa mi veru nepáči.

Je pravda, že u nás na Slovensku chýba „pyramída“, ktorá ponúka či  organizuje efektívne projekty rôznych žánrov pre postihnutých talentovaných ľudí. Existujú niektoré organizácie zameriavajúce sa na kultúru nepočujúcich či divadlo s nepočujúcimi hercami len s akademickým titulom, ale tie sa väčšinou vyhýbajú osožnej myšlienke alebo ochotne nespolupracujú. Nepoložím im otázku prečo. Trvajúcou odpoveďou je ich závisť, keď nepočujúci vidia druhého s rovnakým hendikepom, čo dokáže niečo postaviť sa na vlastné nohy. Myslím si, že tichí ľudia by nemali vykrikovať, keď si neuvedomujú, že druhý im chce umožniť.

Ja ako tanečník a náturista bez vysokoškolským vzdelaním vystupujem na verejnosti, na divadelných doskách a v televíznych programoch už vyše 15 rokov a viem, aké krásne je cítiť sa pri tom a zároveň vedieť, že je to aj drina. Snažím sa mladých ľudí a deti povzbudzovať, motivovať a odhaľovať ich talent. Ten vnímam ako božské dielo, pretože sám Boh ho tvorí vo vnútri človeka či dieťaťa. Viem im ponúknuť možnosti, aby sa mohli predstaviť verejne divákom ako skutoční talentovaní tanečníci či herci. Príkladom je napríklad naša nezávislá skupina Souldance, do ktorej prišli niektorí ľudia, ktorí najskôr nevedeli tancovať. Učiť sa tancovať alebo tvoriť je ako nádej k zámeru zrodenia talentu. V tejto skupine má dvere otvorené každý šikovný záujemca. Každý môže mať príležitosť – vystupovať na mnohých podujatiach či festivaloch, kde chodievam." - Dallo

STOP TÝRANIU ZVIERAT V CIRKUSOCH!

     Dallo sa zúčastnil 05. Novembra 2013 na protest proti cirkusu ALEŠ v bratislavskom Ružinove, kde stojí cirkus s utrpenými zvieratami.

pre viac informácií!

PETER NAĎO V RÍME

     V polovici mesiaca októbra 2012 hairstylista Peter Naďo s kamarátkou odcestoval do Ríma, absolvoval prehliadku celého mesta. Priniesol Dallovi pár fotiek, ktoré ho veľmi potešili, nakoľko sa zaujíma o staroegyptské kultúry. Na fotografií je obelisk, privezený z Egypta v minulosti. Okrem mnohých hieroglyfov sú na ňom kartuše, v ktorých sa zobrazujú mená faraónov napríklad Seth II., Ramesse V., Ramesse VII., Ramesse VIII. Ďalšie zaujímavé fotky okrem starovekého Egypta – známy Rímske koloseum a socha vlčice s deťmi Romulus a Remus, kojené na vlčom mlieku.

Fotogaléria

KOMENTÁR K ČLÁNKU

     Dallo komentuje k článku NEPOČUJÚCA MISSKA, KTORÁ POČUJE SRDCOM:

"Vážení o.z. Myslím a ďalší ľudia, ktorí s o.z. súhlasili,

     veľmi ma zranilo, ako ste jej do tejto diskusie museli vôbec napísať. Mám pár ľudí ako ona ale označujete ľudí za nepočujúceho s veľkým písmenom "N" alebo malým písmenom "n". Napríklad aj mňa môžete, lebo tiež o svete nepočujúcich príliš veľa neviem. (Rád by som napísal a vydal knižku o tomto nezmysle a význame nie len tohto slova). Ja ju fandím nie len preto, že je v tanci výborná, ale ako človeka, ktorý sa dokázal nájsť v sebe a medzi nami z tohto sveta a tak s nami ide ďalej na cestu poznávania. My ako jeden svet..."

PODPORUJTE SLOBODA ZVIERAT

     Myslíte si, že zvieratá baví baviť nás? Vyjadrite aj Vy svoj názor na cirkusy bez drezúry zvierat. Dallo do komentárov napísal: "Som absolútne proti cirkusu so zvieratami, tiež ZOO. Bol by som rád, keby sa predstavili v cirkusoch len úbohí ľudia, nech nám ukážu, čo vedia! Nie zvieratá! Nie, nie, nie..."

pre komentáre a webovú stránku Sloboda zvierat!

pre video, ako ľudia zvieratá "milujú"!

HIEROGLIFICKÝ PREKLAD

     Pokus o dokonalom preklade textov zo staroegyptských modlitieb, ktoré sa nám môžu odhaliť v žiarujúcom svetle...

"Beh" Slnka určuje rytmus života:

"Živé Slnko, okrem neho nie je iný boh, ktorý lúče svojimi v zdraví, udržuješ oči všetkých, ktorí sú.

Vychádzaš na východnom horizonte neba, aby si obdaril životom všetko, čo si stvoril.

Ľudí, zvieratá, i všetko, čo lieta a poletuje. Žijú, keď ťa vidia, a ležia, keď zapadneš."

WEPET RENPET

     OTVÁRANIE ROKA V STAROM EGYPTE   Dallo si v mesiaci júla uctieva slávnosť Otváranie roka. Ceremónia sa konávala podľa náboženských trádicií vždy v Starom Egypte. Začiatok Otvárania roka patril k najteplejším dňom v roku. Prvý deň v roku bol zasvätený vede, poznaniu a pochopeniu vlastností splývajúcim s bohom Thoth. Ten symbolizoval paviána alebo ibisa, pochádzajúceho z krajiny Punt z preslávenej Teme boha. K najčastejším daru patrila soška malej fenky, ktorú nazvali Canicula. V ten deň sa do Egypta vrátil aj boh rieky Nílu Hapy, darca záplav, rozlievajúci životodarnou nílskou vodou po egyptskej pôde.

  

pre viac informácií o Starovekom egyptskom kalendáre!

Obrázky

1 | 2 | 3 >>

PREKLAD - ÚVOD VIDEOKLIPU

PRACUJEM KAŽDÝ DEŇ A NOC - „Tento videoklip je výsmechom dvom nepočujúcim ľudom, ktorých škandalózne mená pozná už celý svet. Jedným z dôvodov, prečo vznikol tento videoklip, je fakt, že osobne poznám nepočujúcich Jaroslava Cehlárika a Jaromíra Rudu a mám s nimi bohaté, žiaľ negatívne skúsenosti. Už počas práce pre Združenie organizácií detí a mládeže so sluchovým postihnutím a Slovenský deaflympijský výbor v roku 2008 som sa denne stretával s neprofesionalitou až amaterizmom ich vykonávania práce, zodpovedností i správania.

Organizovanie veľkých projektov často skončilo blamážou, pričom stačí spomenúť obrovský projekt, na ktorý boli vynaložené veľké finančné prostriedky a snaha mnohých dobrovoľníkov Deaf Days 2008, ktoré boli v septembri roku 2008 organizované v Bratislave a skončili sa verejným fiaskom a hanbou nepočujúcich. Vďaka medializácii týchto dvoch ľuďoch sa aj široká verejnosť dozvedela, o čo vlastne ide. Ich organizácie po sprenevere peňazí síce na chvíľu zavreli svoje priestory a utiahli sa do úzadia, ako aj ich predstavitelia, ktorí si čerstvý lup užívali priehrštím, zrejme aj za naše peniaze, no po čase sa akoby zázrakom na novom mieste Slovenska pustili do iných opäť veľkolepých aktivít.

Tento krát opäť s veľkými očami v organizovaní megalomanského projektu Deaflympiády 2011, o ktorej osude už všetci vieme. Je smutne, že dvaja ľudia zneužívajú často krát naivných mladých nepočujúcich ľudí a talentovaných umelcov a ich prostredníctvom aj nám všetkým ostatným robia vo svete veľkú hanbu. Potom je len prirodzené, že nad nepočujúcimi ľudia mávnu ako nad nutnou menšinou tejto spoločnosti rukou a logicky nie sú ochotní im ďalej pomáhať.

Chápte moje video ako môj osobný výsmech a poukázanie na hanlivé správanie dvoch ľudí a na ich večné pretvárky.“

 

 

pre videoklip WORKING EVERY DAY AND NIGHT!