NOC V ORIENTÁLNOM ŠTÝLE

05. Október 2013 - Už po šiesty raz sa v Žiline rozoznejú orientálne rytmy. Viac ako 70 krásnych žien sa roztancuje 9. novembra v Dome odborov. Pod taktovkou žilinských lektoriek brušných tancov Mony Abir a Suhayly sa o 18.00 h v programe predstavia aj tanečnice z Piešťan (Amirabellydance a Shams), Trnavy ( Raks Farah),  Trenčína (Ishtar dancers), Žiaru nad Hronom (tanečnica Amelle), či zo Žiliny (Amar, Orient Ubaab, Charizma) a mnoho ďalších. Jedinečným hosťom večera bude tanečník Dallo, ktorý napriek svojmu hendikepu (od narodenia nepočuje) dokonale vníma orientálne rytmy.

Okrem toho budú pred sálou pripravené obchody s orientálnym oblečením a v rámci sprievodného programu možnosť nalíčenia zadarmo kozmetickými poradkyňami z Camelia Queen.

pre stránku Žilinec!

 

06. September 2013

16. Máj 2013 - Sloboda zvierat písala v svojej sieti Facebooku o predstavení Damask:
"Špičkové, zábavné, poučné a dojímavé pohybové predstavenie o vzťahu človeka k zvieratám vyrozprávaný cez skutočný príbeh cirkusanta a jeho koňa zo začiatku 20. storočia. Nepočujúci umelci Dallo, Edy Bernardo a očarujúca Miss Nepočujúca Slovensko Erika Ďuricová vám ukážu ako počujú hudbu! Stojí za to až do konca! Námet, choreografia a réžia Dallo."

10. Február 2013 - Príďte a podporte svojou prítomnosťou festival Gauranga - Festival dávnej Indie! Dallo tam bol ako účastník v kultúrnom programe, kde nielen vystupoval, ale prišiel podporiť. Je pravda, že on ako nepočujúci nemohol počuť hrajúce hudby alebo slová filozofie, o ktorej prednášal jeden muž z hnutia Hare Krishna. Ale Dallo ozaj zažil hlboký pocit harmónie - toto bol prvý duchovný festival, do ktorého sa dostal.

21. December 2012 - Nenechajte si ujsť! Dojímavý príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1932. Príbeh o vzťahu cirkusanta a koňa, o vzťahu človeka k zvieratám... v autorskom spracovaní a prevedení talentovaného nepočujúceho tanečníka Dalla a Edyho Bernarda. Tu zostrih z pohybovej šou, ktorá mala premiéru na tohtoročnom Medzinárodnom festivale kultúry nepočujúcich v Nitre. Ďakujeme za zážitok!

pre facebook Sloboda zvierat!

10. December 2012 - Zostrihnuté videozáznamy dvoch predstavení DAMASK zo dňa 30. Novembra a MY SME SVET zo dňa 01. Decembra vo facebooku Medzinárodného festivalu kultúry nepočujúcich Effeta.

pre videozáznamy Medzinárodného festivalu kultúry nepočujúcich Effeta!

29. Október 2012 - Organizácia Sloboda zvierat spropaguje novú show DAMASK, s ktorou pripravujú Dallo a Edy Bernardo. Zverejnila ho v svojej stránke Facebook.

     Nepočujúci umelec Dallo sa venuje tancu, pohybovému umeniu a písaniu scenárov pre vlastné predstavenia, často inšpirované zvieratami a ich vzťahom s ľuďmi. Na tohtoročný Festival kultúry nepočujúcich v Nitre príde s najnovším predstavením Damask, príbehom o záhadnom stretnutí cirkusanta a kôňa. Dallo vraví: Ide o príbeh o záhadnom stretnutí cirkusanta a kôňa. Pohyb koňa inšpiruje cirkusanta tak veľmi, že nadviaže so zvieraťom vzťah. Píše sa rok 1932, cirkusant (ja v postave) je vo finančnej kríze (krízu v tomto čase však zažila Amerika), cirkus nie je finančne úspešný ako očakáva. Myslí si, že vďaka šikovnosti koňa (Edy Bernardo v postave) môže získať od divákov peniaze, nepochopí jeho cit a bolesť. Potom ľutuje a oslobodí ho, ale nevie, ako urobiť z koňa priateľa... Ako sa príbeh skončí, sa dozviete v decembri v nitrianskom Starom divadle... Vitajte!

pre stránku Sloboda zvierat!

SLOVENSKÝ DEŇ NEPOČUJÚCICH

20. Október 2012 - Vo videozázname sa hovorilo o Tichom pochode, ktorý sa uskutočnil pri oslave Slovenského dňa nepočujúcich, ktoré boli v ďalšom rámci Medzinárodného týždňa nepočujúcich, tam sa objavil Dallo so svojim krátkym divadlom 100-ROČNÝ IND...

pre videozáznam Slovenský deň nepočujúcich!

09. Október 2012 - Elektronický časopis Myslímovinky napísal články o ľudí - Michaela Kosiecová, Edy Bernardo a Dallo, ktorí sa zúčastnili na oslavu Medzinárodného týždňa nepočujúcich na Slovensku.

MEDZINÁRODNÝ DEŇ NEPOČUJÚCICH V TRENČÍNE

     ...Nechýbali ani rôzne kultúrne vystúpenia v podaní tanečníkov Michaely Kosiecovej a Euclidesa Orlanda Taba Bernarda s prezývkou Edyho, tanečníka Edyho s 12 dievčatami zo súťaže Miss, tanečníka Dalibora Gajdoša, mímov Michaely Kosiecovej a Daniely Hyklovej...

SLOVENSKÝ DEŇ NEPOČUJÚCICH V PRIEVIDZI

     ...Z kultúrneho programu mohli mať členovia komunity Nepočujúcich kultúrny zážitok, videli vystúpenia tanečného štúdia XOANA, tanečnej skupiny Breakfans, ktorá sa dostala do semifinále Slovensko má talent v roku 2008, a tanečníka Dalibora Gajdoša, známeho ako Dallo...

Zdroj: MYSLÍMOVINKY

MISS NEPOČUJÚCA SLOVENSKO 2012

09. Október 2012 - Videozáznam od internetovej televízie DeafStudio o.z., kde môžete si pozrieť večerný program a v kultúrnom rámci sa zúčastnili Michaela Kosiecová, Edy Bernardo a missky v afro-aerobiku.

  pre video live afro-aerobik a zostrih programu MISS Nepočujúca Slovensko 2012!

ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT

10. September 2012 - Tu je malý dôkaz ako Edy Bernardo a Dallo sa mihli na bratislavskom castingu Česko Slovensko má talent vysielanom 09. Septembra 2012 v televiziach JOJ a PRIMA...

pre videozáznam Česko Slovensko má talent!

VÝPRAVA DO DÁVNEJ INDIE

23. Jún 2012 - Festival Gauranga predviedol Bratislavčanom umenie dávnej Indie. Vo štvrtok popoludní sa Hviezdoslavovaným námestí rozniesla Indická hudba. Aj hudbou ponúkali hľadanie dávnej Krišny. Napriek tropickým horúčavám si indický festival našiel priaznivcov. Hudobné bloky boli popretkávané čítaním z védskych textoch. Na pódiu mohli diváci sledovať divadelné predstavenie. Medzi účinkujúcimi žiaril nepočujúci chlapec. Sluchový hendikep mu do cesty postavil prekážku, on ju však zdolal a začal spievať. Svoje spevácke číslo predstavil aj na bratislavskom festivale Gauranga. Súčasťou festivalu bol stánok s literatúrou o indickej histórii, literatúre a jóge… Podobné popoludnie s Indiou prežili začiatkom júna aj Košičania. Festival dávnej Indie je projektom Hare Krišny.

Zdroj: NAŠE REGIONOVINY

FESTIVAL ZUČ & KONCERT POČUŤ SRDCOM 2012

04. - 05. Máj 2012 - Festival Záujmovo-umelecká činnosť sluchovo postihnutých detí a mládeže & Benefičný koncert Počuť srdcom (Nadácia Vlada Kulíška).

MEZINÁRODNÍ DEN NESLYŠÍCÍCH

23. November 2011 - Každý rok se třetí týden v září slaví kromě podzimní rovnodennosti i Mezinárodní den neslyšících. V rámci tohoto svátku neslyšících se upozorňuje na problémy, které komunita neslyšících v daném období právě řeší. V českém prostředí se součástí Mezinárodního dne neslyšících stal Happening za tlumočnické služby a za pomoci moderátorů a diváků TKN se pokusíme vyvrátit vybraných sedm mýtů a předsudků o znakovém jazyce. Na téma neslyšících, jejich jazyka, kultury, ale i nároků a potřeb budeme hovořit jednak se samotnými neslyšícími, ale také s organizátory akce, s tlumočníky a zástupci organizací neslyšících. Třešinkou na dortu bude účast při pokusu vytvořit nový rekord neslyšících - nejdelší potlesk nejvyššího počtu lidí v bílých rukavičkách.

pre Televízny klub neslyšících z Českej televízie!

SOULDANCE NA FESTIVAL CLIN D´OEIL VO FRANCÚZSKU

10. September 2011 - Svet sluchovo postihnutých, i keď sa to tak na prvý pohľad zdá, je svetom ticha. Kým počujúci vnímajú zvuky sluchom, SP majú na to uspôsobené telo. Môžu tancovať, hrať divadlo, pantomímu a pod.. Pochopiteľne, že nacvičenie spomenutých druhov umenia si vyžaduje oveľa dlhší čas nácviku, ale aj patričné technické pomôcky. Na Slovensku priekopníkom v tejto oblasti je OZ Effeta z Nitry. Náš štáb, ktorý vyrába TKN dostal pozvanie na jednu pozoruhodnú akciu: na medzinárodný festival kultúry SP vo Francúzsku, presnejšie v Remeši, pod názvom Clin d´Oeil 2011. Naši SP aj vďaka tomu, že ovládajú medzinárodný posunkový jazyk, si tam mohli nielen vymeniť a obohatiť svoje skúsenosti, ale predviesť aj svoje umenie - tanec, divadlo a pod. Ako to všetko dopadlo, o tom budeme hovoriť v našom TKN.

Zdroj: STV - Televízny klub nepočujúcich

MISS DEAF WORLD & MISS DEAF EUROPE 2011

Júl 2011 - Dallo vystúpil pod názvom ZNIČ NOVINY (Destroy newspapers) vo večernom programe ako nespokojný gentleman, ktorý sa snaží myslieť pozitívne.

   

  pre video live ZNIČ NOVINY v webovej stránke TV YOTIVA!

MISS DEAF WORLD 2011 SE LETOS KONALA V TOP HOTELU PRAHA

08. Júl 2011 - ...Překvapením večera bylo hudební vystoupení České Miss Jitky Válkové a Sámera Issi. Texty písní, které zpestřily program, byly převedeny do znakového jazyka. Finalistky se divákům nejprve představili ve třpytících se šatech. Neslyšící dívky dokázaly, že se ve všem vyrovnají slyšícím Miss. Diváci mohli shlédnout volné disciplíny, promenádu v plavkách a závěrečné defilé ve večerních šatech. Během večera vystoupil neslyšící tanečník DALLO a kouzelník Jakub Kroulík. O bezchybný vzhled soutěžících se postarali kadeřníci z  Hair in Fashion a vizážisté ze Sephory... Zdroj: PRAGUECONVENTION

MEDZINÁRODNÝ DEŇ NEPOČUJÚCICH

24. September 2010 - ZOZNAM HOSTÍ: Koho 24.9. v OC Aupark uvidíme?

Dallo - Jeho pravé meno je Dalibor Gajdoš. Prišiel na svet v roku 1984 ako nepočujúci. Od dvoch rokov navštevoval Materskú a Základnú školu internátnu pre žiakov so sluchovým postihnutím na Hrdličkovej ulici v Bratislave. Po skončení základnej školy študoval v Združenej strednej škole odevnej v Leviciach, odbor modelárstvo a návrhárstvo odevov. Od 22 rokov žije a pracuje v Bratislave. Vo svojich 13. rokoch v sebe objavil talent pre tanec. Inšpiráciou mu bol tanečník a kráľ popu, Michael Jackson. Dokonca verejne vystupoval a súťažil, za čo dostával aj veľa významných cien. V Bratislave založil svoju tanečno – umeleckú skupinu Souldance. Súťažil aj v Miliónovom tanci. V súťaži Slovensko má talent skončil na 2.mieste. Jeho záľubami okrem meditácie sú cvičenie, joga, plávanie, písanie a čítanie knižiek

Edy - Jeho pravé meno je Bernardo Euklides Orlando Tabo. Ale všetci ho poznajú pod prezývkou Edy. 25-ročný nepočujúci tanečník z Angoly posledných 10 rokov žije na Slovensku. Z africkej Angoly sa na Slovensko presťahoval s otcom, keď mal 15 rokov. Navštevoval Základnú školu pre žiakov so sluchovým postihnutím na Hrdličkovej ulici v Bratislave, následne išiel študovať do Kremnice, odbor stolárstvo, ktorý práve úspešne ukončil s maturitou. Ovláda štýly hip hop, breakdance, poppin či latino. Vyhral niekoľko tanečných súťaží, porazil aj počujúcich konkurentov. Je členom Street Dance Academy Laciho Strika. Zdroj: www.mdn-bratislava.sk

NEPOZERAJ NA HODINY

31. Október 2009 - Kultúra je fenomén, ktorý popri vlastnom jazyku SP zohráva v ich živote významnú úlohu. Neoddeliteľnou súčasťou je aj samotné umenie, ktoré však v slovenských podmienkach nemá dlhú tradíciu. TKN už od jeho začiatkov vysielania bol vari jediný masovo-komunikačný prostriedok, ktorý stál pri rozvíjaní kultúry a umenia sluchovo postihnutých občanov. V našich reláciách sme sledovali prvé aktivity nepočujúcich umelcov- jednotlivcov. Okrem toho sme prinášali prvé prejavy umeleckých aktivít aj kolektívov, či to boli členovia Effety z Nitry. Festival kultúry a divadla sv. Františka Salezského má už svoju tradíciu a svojím významom už prerástol aj naše hranice. Veď na divadelnom festivale sa stretávajú každoročne mnohé súbory z celej Európy. Činnosť EFFETY z Nitry sa tentokrát obohatila aj o pestovanie umenia tanca. Možno pre bežného diváka sa to zdá dosť čudné, aby SP aj tancovali, keď majú poruchu sluchu. Že to ide - presvedčíme vás v našej relácii. Predstavíme vám nielen divadlo Tiché iskry z Banskej Bystrice, ale aj prvý amatérsky tanečný súbor SOULDANCE. Založil ho amatérsky nepočujúci tanečník z Levíc. Jeho meno neprezradíme, dozviete sa ho zo sledovania našej relácie. Okrem toho prinesieme reportáž z Domu kultúry v Zrkadlovom háji v Bratislave, kde sa uskutočnil jeho prvý koncert s názvom Nepozeraj na hodiny. Zdroj: www.stv.sk

TICHÉ DIVADLO

11. Marec 2009 - ...Aj nepočujúci tanečník Dalibor Gajdoš, ktorý zaujal v programe Slovensko má talent, pripúšťa, že do divadla chodieva zriedkavo. Naživo nevidel ani balet, hoci sa ním nadchýna a necháva sa ním inšpirovať. Napriek tomu má vraj umenie preňho hlboký význam, hoci môže vnímať len vizuálnu stránku predstavenia. Nepáči sa mu preto postoj niektorých nepočujúcich, ktorí sa nazdávajú, že tanec a hudba patria len počujúcim, čím sa vlastne sami uzatvárajú do svojho tichého sveta. Aj podľa neho však majú pre nepočujúcich najväčší zmysel produkcie vytvorené špeciálne pre nich... Zdroj: www.kultura.sme.sk

PREMIÉRA FILMU EXPONÁT ROKU 1827: VYPRODÁNO

1 - 2 / 2009 - ...Už sobotní ráno 29. listopadu se v Praze, Hradci Králové a mnoha dalších městech, ve vlacích i autobusech, potkávali neslyšící, kteří měli namířeno stejným směrem. Z celé republiky se sjížděli do brněnského kina Scala, vyprodaného do posledního místa. Tešili se na premiéru prvního devadesátiminutového filmu natočeného neslyšícím štábem filmařů a herců... Zdroj: www.gong.cz

SLUCHOVO POSTIHNUTÉ DETI SNÍVALI VIANOČNÝ SEN

18. December 2008 - Dňa 18. decembra 2008 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave uskutočnil už druhý ročník benefičného koncertu „Vianočný sen“, nad ktorým prevzala záštitu manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová. Organizovali ho a v programe koncertu účinkovali deti zo Základnej školy pre žiakov so sluchovým postihnutím Gejzu Slaninku – internátnej na Hrdličkovej ulici v Bratislave.

     V tomto predvianočnom čase sa opäť bilancovalo a ďakovalo všetkým, ktorí pomohli. Vďaka detí patrila aj pani Silvii Gašparovičovej, ktorá prostredníctvom svojej nadácie škole dlhodobo pomáha a v roku 2008 pomohla zrekonštruovať sociálne zariadenia na ZŠI Hrdličkova. Ako povedala riaditeľka školy Ľubomíra Kúdelová, „pod krídlami nadácie prvej dámy škola môže napredovať“. Prednostka Krajského školského úradu Veronika Redechová poďakovala pani Gašparovičovej za to, koľko lásky venuje postihnutým deťom.

Na benefičnom koncerte sa okrem detí zo ZŠI Hrdličkova predstavili aj tanečný súbor Madrovec, Natália Hatalová, DIKO, detské baletné štúdio Magdalény Thierovej a tanečná skupina Souldance. Pani Gašparovičová sluchovo postihnutým deťom zaželala, aby naďalej snívali svoj krásny Vianočný sen. Zdroj: www.prezident.sk

ZAĽÚBENÝ

21. November 2008 – Nepočujúci tanečník Dalibor Gajdoš priznal partnera, s ktorým žije.

Nepočujúci tanečník Dalibor Gajdoš v televíznej šou Slovensko má talent dojal celý národ, no na ružiach nemal nikdy ustlané. Vystriedal niekoľko zamestnaní, teraz sa mu možno zablyslo na lepšie časy. Nebolo to prvýkrát, čo účinkoval v televíznej šou, no nikdy nie s takýmto úspechom - postup do finále Talentu mu unikol len o vlások. A v súkromí sa zaľúbil a presťahoval k svojmu priateľovi.

Dojal aj Fredyho: Dvadsaťštyriročný mladík z Levíc vníma hudbu len prostredníctvom vibrácií, ktoré cíti rukou položenou na reproduktore. Túto schopnosť u seba objavil ako trinásťročný a odvtedy pravidelne tancuje. Možno si ho pamätáte i z reality šou Miliónový tanec, kde postúpil až do semifinále. Odtiaľ ho porotca Fredy Ayisi so slzami v očiach vylúčil. Ako kompenzáciu mu ponúkol tancovanie vo svojej tanečnej skupine.
Svoje umenie predviedol aj v legendárnom Crn Crn u Majstra N a pre reláciu Vitajte doma ho „vyňuchala“ pravdepodobne najmedializovanejšia dramaturgička na svete Gabika Drobová. Na jej podnet sa večne usmiaty Dalibor objavil aj v relácii Slovensko má talent.
„Ľudia z produkcie tejto súťaže zatelefonovali mojej bývalej vychováteľke zo základnej školy Boženke Záhorcovej, či by som sa nezúčastnil na kastingu. Stihol som to na poslednú chvíľu, pretože v tom čase som bol s priateľmi v tábore pre nepočujúcich z celého sveta v Indonézii,“ spomína Dalibor. Do súťaže vraj nešiel s vidinou výhry, preto ho nemrzí, že sa nedostal do finále. Vraj mu išlo predovšetkým o to, aby celému Slovensku ukázal, že aj nepočujúci majú svoj svet, do ktorého jednoznačne patrí aj hudba.

Tancuje s miss nepočujúcich: Hoci Dalibor okolo seba rozsieva dobrú náladu, jeho život ani zďaleka nepripomína prechádzku ružovou záhradou. Od dvoch rokov sa poneviera v špeciálnych internátnych škôlkach a školách. Ako pätnásťročný začal študovať strednú priemyselnú školu odevnú pre nepočujúcich, no po skončení pre neho nikto nemal prácu. Nakoniec sa mu pošťastilo zamestnať v istej francúzskej firme, kde robil administratívne práce. Po uplynutí trojmesačnej skúšobnej lehoty dal výpoveď. Neuchytil sa ani v Slovenskej televízii, kde mal na starosti koncesionárske poplatky. Nepočujúci skrátka nezapadol do kolektívu.
V januári 2005 začal pre organizáciu nepočujúcich robiť grafika a ilustrátora časopisu Nepko. Pravdepodobne by tam bol dodnes, no organizácia skrachovala. Dalibor teraz žije zo skromného príspevku od štátu, no dokáže si zarobiť aj tancovaním na firemných večierkoch a vyučovaním posunkovej reči.
Najviac ho teší, že sa mu podarilo založiť desaťčlennú tanečnú skupinu Soul Dance, ktorej členkou je aj miss sveta nepočujúcich. Na starosti má nielen vymýšľanie choreografie, ale aj návrhy kostýmov.

Presťahoval sa k frajerovi: Keďže Dalibor väčšinu svojho života strávil v internátoch, k rodičom veľmi vrúcny vzťah nemá. „Naši sa rozviedli, keď som mal pätnásť rokov. Otca som nevidel osem rokov. Nestýkam sa ani s bratom a s mamou len veľmi sporadicky. Preto ma veľmi prekvapilo, že ma prišla povzbudiť na vystúpenie Slovensko má talent,“ hovorí Dalibor. Posunkovú reč nám tlmočí jeho priateľ hair stylista Peter Naďo, ktorého šikovnými rukami prešla už nejedna osobnosť zo šoubiznisu či politiky. U Petra našiel nielen lásku, ale nedávno i nový domov. „Po tom, čo Dalibor u nás párkrát prespal, som sa spýtal mamy, či by jej vadilo, keby sa k nám natrvalo presťahoval. Zachovala sa fantasticky. Vraj ak som ochotný deliť sa s ním o svoju izbu a posteľ, nemá nič proti tomu.“
Pani Naďová nám povedala, že si partnera svojho syna obľúbila do takej miery, že je ochotná si ho i adoptovať. Chlapci sa zoznámili na akcii, na ktorej Peter česal a maľoval účinkujúcich. „Keď som vošiel do sály, Dalibor stál akurát na javisku a tancoval. Okamžite ma fascinoval. Nikdy by som si nepomyslel, že môžem takto vzbĺknuť. Snažil som sa mu dať svoju náklonnosť všemožne najavo, no on si držal odstup. Na také niečo som nebol zvyknutý, takže ma to ešte viac nakoplo. Ku koncu akcie sme si dali letmú spontánnu pusu. Potom prišli na rad esemesky a prvé rande. Keď ku mne prišiel na návštevu, aby som ho zoznámil so svojou rodinou, sestra so synom pozerali koncert Beyoncé. Zrazu mi došlo, že s ním nebudem môcť chodiť na žiadne koncerty či do divadla. Ani nikdy nebude počuť môj hlas. Vyhŕkli mi slzy, ale rozhodol som sa tejto lásky nevzdať. Je to človek, ktorý dal môjmu životu nový rozmer. Môj predošlý priateľ bol materiálne založený karierista, čo je mne úplne cudzie. Dalibor, hoci bol k nemu život krutý, sa na svet dokáže usmievať pre každú maličkosť. Teraz sa učím posunkovú reč, aby som mu rozumel čo najviac. On mi zas sľúbil, že ma naučí tancovať, pretože som vraj drevo,“ smeje sa Peter, ktorý je odhodlaný svojej čerstvej, sotva trojmesačnej láske vychádzať čo najviac v ústrety. Zdroj: www.plus7dni.pluska.sk

PRIZNAL FRAJERA

20. November 2008 - Vyšiel s pravdou von. Dvadsaťštyriročný mladík z Levíc Dalibor Gajdoš je napriek svojmu sluchovému postihnutiu talentovaným tanečníkom. Najnovšie v týždenníku Plus 7 dní prekvapil pomerom s človekom rovnakého pohlavia.

     Finále mu ušlo len o vlások. No napriek tomu je Dalibor Gajdoš (24) odhodlaný a plný optimizmu bojovať v živote ďalej. Počas jeho života ho postretalo veľmi veľa zlého. Napríklad vystriedal niekoľko zamestnaní. No v súčasnosti sa všetko obrátilo na dobré. Netají sa tým, že jeho orientácia je sústredená na rovnaké pohlavie. A práve jeho najväčšou oporou je priateľ Peter. Zaľúbil sa do neho tak, že už aj bývajú spolu pod jednou strechou. A ako priznal pre týždenník Plus 7 dní, nikdy by si však nevedel predstaviť vzťah s rovnako hendikepovaným človekom. Ako povedal, u Petra sa cíti veľmi dobre, má nielen jeho oporu, ale môže s ním preniknúť do sveta počujúcich. Zdroj: www.pluska.sk

SLOVENSKO MÁ TALENT

18. November 2008 - ...Dalibor Gajdoš: Pred dokonalým tancom hluchonemého tanečníka sa poklonili aj porotcovia... Zdroj: www.pluska.sk

 

SLOVENSKO MÁ TALENT

17. November 2008 - ...Nesporný talent prokázal 24-letý neslyšící tanečník Dalibor Gajdoš, který se dovede naučit choreografii podle vibrací reproduktorů. Pro diváky si připravil směs několika různých tanečních stylů, ale možná by bylo lepší, kdyby tančil pouze na melodii Singing in the Rain (Dalibor sám hodně připomínal Genea Kellyho). I přes jeho hendikep ale vůbec nebylo poznat, že by tančil neslyšící, což s překvapením uznala i porota a diváci... Zdroj: www.reality-show.panacek.com

SLOVENSKO MÁ TALENT

17. November 2008 - ...Značné sympatie si u Slovákov získal aj nepočujúci tanečník Dalibor Gajdoš (24). Bratislavčanovi ušiel postup o vlások. „Je to kruté rozhodovanie,“ skonštatoval v úvode svojho prejavu Jan Kraus... Zdroj: www.topky.sk

  SLOVENSKO MÁ TALENT

17. November 2008 - ...Rýchle prsty a poriadnu dávku talentu všetkým predviedol Michal Červienka z Heľpy. Fanatik do hry na akordeóne, ako ho nazvala porota, nezabudol zavtipkovať, že vďaka svojmu umeniu nemá núdzu o dievčatá. Tie určite letia aj na tanec, ktorý dokonale ovládajú Dalibor Gajdoš a skupina Old School Brothers.

Prvý menovaný je jedinečný v tom, že tancuje, i keď je nepočujúci. Členovia tanečnej skupiny Old School Brothers si úchvatnou choreografiou úplne získali porotu a práve im dala porota prednosť pred Daliborom Gajdošom pri rozhodovaní o druhom postupujúcom do finálového boja o tri milióny... Zdroj: www.cas.sk

SLOVENSKO MÁ TALENT

16. November  2008 - Ani iluzionista, ani žonglér s diabolom nezaujali divákov natoľko, aby im poslali dostatok hlasov. Aj v tretej časti šou Slovensko má talent dominovala hudba a tanec.

Jasné sú teda mená ďalšej dvojice finalistov. Do veľkého súboja o tri milióny korún a titul najväčšieho slovenského talentu postúpil Michal Červienka a tanečný súbor Old School Brothers. V oboch prípadoch sa vystúpenia stretli s veľkou odozvou poroty aj divákov v bratislavskej Inchebe. "Toto bolo zatiaľ najlepšie, čo som dnes počul. Tvoj talent hraničí s virtuozitou," pochválil akordeonistu Červienku Pavol Habera.

Tancujúci Old School Brothers zase nadchli Adelu Banášovú aj Jana Krausa. Hoci do záverečného súboja medzi 2. a 3 semifinalistom postúpil aj nepočujúci tanečnik Dalibor Gajdoš, porota sa jednohlasne rozhodla pre tanečnú formáciu.

"Váš talent spočíva v niečom inom. Dokázali ste, že som vás vnímal ako počujúceho a bolo to úžasné. Hodnotím však len tanec a preto volím Old School Brothers," uviedol český moderátor a herec Jan Kraus. "Lepšie by som to nepovedala. Súhlasím s tým, čo povedal pán Kraus," dodala Banášová. A bolo rozhodnuté.

V tretej semifinálovej desiatke sa predstavili aj tanečné súbory Máj a Erika Dance, spevácky zbor Ozvena či iluzionistické duo Fernando. Zdroj: www.kultura.pravda.sk

DALIBOR GAJDOŠ, SLOVENSKO MÁ TALENT 

05. November 2008 - 23-ročný nepočujúci tanečník nezaujal iba našu porotu, má už isté skúsenosti s inou televíznou tanečnou súťažou, kde to však dotiahol „iba“ do druhého kola.
Vtedy sa ho však ujal Fredy Aysi, ktorý bol fascinovaný tým, ako úžasne Dalibor cíti rytmus a ako po pár taktoch vôbec nevidno, že by mal oproti ostatným tanečníkom akýkoľvek handicap. Môže s nimi tancovať v prvom rade bez toho, aby si ktokoľvek všimol, že sa čímsi odlišuje. Na medzinárodnom festivale v modernom tanci v Rumunsku získal mimoriadnu cenu poroty, v Poľsku získal dve prvé miesta. Tancu sa venuje od 13-tich rokov, jeho najobľúbenejším interprétom je Michael Jackson, ktorého nahrával doma na video a donekonečna si opakoval kroky, pričom ho veľmi zaujímali aj texty. Nepočujúci ľudia sa presne tak učia tancovať. Pred samotným učením sa sú vždy oboznámení o tom, o čom daná skladba je, akú emóciu vysiela. Potom sa prejde k učeniu a tancovaniu na základe vibrácií. Čo sa Jacksona týka, Dalibor dokonale ovláda jeho povestnú chôdzu, na vystúpeniach publikum údajne veľmi často chce, aby túto časť zopakoval – aspoň raz. Okrem tanca má Dalibor ešte jeden veľký talent – sám navrhuje a šije šaty, napríklad aj pre seba. V budúcnosti by sa chcel venovať výučbe tanca nepočujúcich detí a, samozrejme, šiť im kostýmy na vystúpenia. Zdroj: www.markiza.sk

LIFE IN SIGHT

November 2008 - Deaf Days 2008 in Slovakia

VIBELLE TV: DEAF DAYS SLOWAKEI 2008 - 14. Október 2008

DEAF DAYS 2008 - 28. September 2008

DEAF DAYS 2008 - 24. September 2008

DEAF DAYS 2008 / RETROSTAR ŠTARTUJE...

Marec / Apríl 2008 - Príprava na veľkolepú šou RETROSTAR k akcii Deaf days 2008 štartuje! Vedie ju Dalibor Gajdoš, ktorý ponúkol svoje schopnosti a skúsenosti v umeleckej pohybovo-tanečnej oblasti s podporou Združenia organizácií detí a mládeže so sluchovým postihnutím v SR.
V minulom čísle NEPKO uverejnil inzerát, tak sme sa išli pozrieť, ako prebiehal konkurz. Dalibor zohnal niekoľkých umelcov a priestor na pravidelné stretávanie a tréningy. Na prvé stretnutie prišlo 9 mladých nepočujúcich umelcov, A. Krížik s V. Zliechovcovou sa za neúčasť ospravedlnili. Na stretnutí bol aj prezident ZODMSP v SR, Jaroslav Cehlárik a oboznámil ich s prípravou programu na Deaf days 2008.

Potom už prebiehal konkurz. Každý umelec sa predstavil a ukázal svoj krátky pohybový tanec. Bolo úžasné vidieť ich perfektné tanečné kreácie. Všetci boli prijatí. RETROSTAR bude zahŕňať celkom 7 oblastí činnosti: STEP BY STEP, POPEYE & BETTY BOOP, SWEETTIME, GOLDFEELING, COLOUR-PARTY, MOONWALKER a MIX. Pripravuje sa teda celkovo 30 rôznych umelecko-tanečných predstavení. V závere prvého stretnutia sa všetci dohodli na ďalších pravidelných tréningoch, ktoré budú vždy v prvý týždeň štyrikrát a v druhý týždeň sedemkrát, teda takmer každý deň. Spoluprácu na tejto šou prijalo aj tanečné centrum AYISI´S DANCE Fredyho Ayisiho a ďalšie tanečné skupiny a umelci.
Ako hodnotil toto stretnutie Dalibor? „Mal som dobrý pocit z toho, že sa tam zišli schopní mladí nepočujúci, ktorí majú chuť tancovať. Všetci sme po skončení školy chceli v tanci pokračovať a až teraz sme dostali túto šancu a príležitosť. Všetci máme z toho radosť.“ Tak, kto má záujem, ešte stále sa môže prihlásiť, vítaný je každý, kto vie tancovať. Zdroj: časopis NEPKO

FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA

Február 2008 - Ako každoročne aj tento rok zorganizovalo Rodičovské spoločenstvo pri Základnej škole Jána Pavla II. dňa 2. februára „Fašiangovú zábavu“. Večer plný tanca, dobrej hudby a príjemného posedenia sa začal slávnostným otvorením - prirodzene, viedenským valčíkom. Tancovali ho terajší i bývalí žiaci - Dominika Zemanová a Andrej Zeman. Ku kultúrnemu programu prispeli aj mladí folkloristi z Vajnorského okrášľovacieho spolku. Pripomenuli nám vajnorské fašiangové tradície. Večer nám spríjemnilo aj vystúpenie mladého tanečníka Dalibora Gajdoša. Ako býva zvykom - pred polnocou sa pristúpilo k žrebovaniu hodnotných cien, ktoré venovali sponzori, rodičia a priatelia školy. Zisk z tejto akcie pôjde na nákup školských pomôcok a bude slúžiť deťom v rôznych aktivitách, ktoré vyvíjajú vo voľľnom čase. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k uskutočneniu tohto príjemného večera a dúfame, že o rok sa opäť stretneme. Zdroj: časopis Vajnorské novinky 2/2008

REFLEX - NEPOČUJÚCI DALIBOR - 09. August 2006

TANCOM K MILIÓNU... A NA BROADWAY

2005 - KASTING - BRATISLAVA ...Do užšieho výberu sa pretancoval nepočujúci Dalibor Gajdoš z Levíc. Tancoval podľa zvukových vibrácií na hudbu Michaela Jacksona. Asistovala mu vychovávateľka Božena Záhorcová. Svojím zanietením dojal porotu, Fredymu dokonca vyhŕkla slza. "Veľmi ťa obdivujem, žiaľ, nepostupuješ, pretože neviem, ako by si zvládol rýchle tempo tréningov a nácvikov v ďalších kolách."...

NAHÝ ZAČIATOK ...Pracovným nástrojom tanečníkov je ich telo, a pokým obrázky neprekročia mieru dobrého vkusu, prečo nie? Väčšina z nich či tak dopredu informovala rodičov. Honorár za snímku, dvadsaťtisíc korún, poslali internátnej škole pre sluchovo postihnutých ľudí, do ktorej chodí aj Dalibor Gajdoš, nepočujúci tanečník z bratislavského kastingu. Reakcie verejnosti boli rozmanité - mnohí za dobrým skutkom videli bohapustú špekuláciu, ako sa zviditeľniť. Načo im to bolo dobré? Pýtali sa novinári...

...Prvá afterpárty v hoteli West bola zaujímavá tým, že si na ňu prišiel zatancovať nepocujúci tanečník Dalibor Gajdoš... Zdroj: Kniha "Tancom k miliónu... a na Boradway"

DALIBOR GAJDOŠ

30. Jún 2005 - Posledná relácia pred prázdninami a letnými dovolenkami je venovaná pozitívnemu mysleniu sluchovo postihnutých. Aj s postihnutím - stratou sluchu od narodenia sa dá žiť: príkladom je chlapec z Levíc Dalibor Gajdoš, ktorý napriek tomu, že nič nepočuje, dokázal absolvovať casting v reality show. Život sluchovo postihnutých v Levickom okrese. Zdroj: www.stv.sk

JARO BEKR: REŠPEKTUJEM NÁZOR PUBLIKA

Jaroslav Bekr25. Jún 2005 - Na konkurz prišiel hluchonemý chlapec, ktorý bravúrne zvládol prvky a tanečné kreácie Michaela Jacksona. Ako to na vás zapôsobilo?

– „Za svoju tanečnú prax som zažil ľudí s rôznym postihnutím. Pôsobí to na mňa silno, ako každé iné postihnutie. Ale, žiaľ, tempo v Egypte bolo také vysoké, že tam by nemal šancu. Každý človek s postihnutím potrebuje špeciálny prístup. Mohol by nastať aj problém s prekladateľkou. Naozaj bolo všetko vo veľkom tempe.“ Zdroj: www.topky.sk

 

 

 

NESLYŠÍCÍ TANEČNÍCI

03. Jún 2005 - ...Úspěch se ale dostavil, o souboru Lipka se dozvěděli i v zahraničí. V sousedním Maďarsku si slovenské neslyšící děti pozvali na oslavy vstupu do Evropské unie. Několik soutěží s nimi vyhrál dnes už téměř dospělý Dalibor. Slovensko šokoval, když se přihlásil do sledované reality show Milionový tanec. Předseda poroty, známý tanečník Fredy Aysi, nedokázal před kamerou zadržet slzy. Pohled na neslyšícího chlapce, skvěle napodobujícího Michaela Jacksona jen s pomocí tleskání učitelky, ho nejen dojal, ale i ohromil. Dalibor v těchto dnech trénuje s Aysiho taneční skupinou. Potlesk, na rozdíl od svých kolegů, ale nikdy neuslyší. Vyjádřit se ale dá i ten... Zdroj: www.rozhlas.cz

 

MILIÓNOVÝ TANEC

13. Máj 2005 - ...Šancu v užšom výbere dostal aj hluchonemý chlapec z Levíc, ktorý na hudbu Michaela Jacksona tancoval podľa zvukových vibrácií za asistencie vychovávateľky. Mladému Levičanovi sa podarilo dojať celú porotu. "Prvýkrát po dlhom čase mi tiekli nefalšované slzy. Veľmi ťa obdivujem," povedal predseda poroty Fredy Ayisi. "No, žiaľ, nepostupuješ, pretože neviem, ako by si zvládal rýchle tempo tréningov a nácviku."... Zdroj: www.dennik.sme.sk

MILIÓNOVÝ TANEC

25. Apríl 2005 - ...Mladí finalisti sa nezhodujú v tom, čo bol prvotný cieľ fotenia. Jedni tvrdia, že najprv prišla myšlienka fotografií, až potom cesta, ako ich využiť, druhých vraj najprv napadlo pomôcť sluchovo postihnutým tanečníkom a rozmýšľali ako. Jedno je však isté. Priznávajú, že fotografiami si chceli zvýšiť medializáciu. Zdala sa im príliš malá na to, že sú už vo finále a začínajú sa priame prenosy.

Takmer všetci však taktiež trvajú na tom, že hlavným cieľom bolo získať peniaze pre hluchonemých tanečníkov, pričom ich inšpiroval nepočujúci tanečník Dalibor Gajdoš, ktorý sa predviedol na jednom z kastingov Miliónového tanca... Zdroj: www.korzar.sme.sk

MILIÓNOVÝ TANEC

25. Apríl 2005 - ...Kto to vymyslel? Ľudovít Tóth, PR manažér televízie JOJ, tvrdí, že iniciatíva vyšla od finalistov súťaže. "Dohodli sa medzi sebou, že by chceli urobiť niečo pre Dalibora Gajdoša, hluchonemého tanečníka, ktorý bol na jednom z kastingov súťaže. Povedali si, že nemajú problém pózovať nahí, ak to bude decentným spôsobom, čo sa podľa nás napokon realizovalo. My sme dohodli honorár a kontaktovali sme tanečný klub sluchovo postihnutých tanečníkov. Sme radi, že sme pomohli dobrej veci."... Zdroj: www.realityshow.sme.sk

NEPOČUJÚCI TANEČNÍK DALIBOR DRŽAL FINALISTOM PALCE V PUBLIKU

24. Apríl 2005 - Prvé finálové kolo reality show Miliónový tanec si nenechal v sobotu ujsť aj nepočujúci tanečník Dalibor Gajdoš, ktorý svojim zmyslom pre tanec fascinoval divákov i porotu na jednom z kastingov súťaže.

Hoci sa do finále nedostal, v sobotu držal desiatke tanečníkov palce v publiku. Lásku k tancu a zmysel pre pohyb však neskôr predviedol na afterparty v reštaurácii West, kde si síce nesúťažne, ale predsa zatancoval s niektorými finalistami. "Zbožňuje Madonnu a Michaela Jacksona. Nahrá si ich na video a opakuje dokola. Rytmus zachytí na základe vibrácií, aj keď ho treba občas usmerniť. Pozrie sa a ide," hovorí vychovávateľka a vedúca tanečného krúžku Lipka Božena Záhorcová. Svojim tancom Dalibor zároveň poďakoval finalistom, ktorí sa nechali odfotiť nahí a honorár darovali hendikepovaným detským tanečníkom zo Základnej školy internátnej pre sluchovo postihnutých na Hrdličkovej ulici v Bratislave. Zdroj: www.realityshow.sme.sk

NEPOČUJÚCI DALIBOR ŽIJE TANCOM, VYHRAL UŽ TRI SÚŤAŽE

14. Apríl 2005 - Nepočujúci Dalibor Gajdoš z Levíc (20) zaujal porotu televíznej súťaže Miliónový tanec. Energickým tancom v štýle Michaela Jacksona sa obdivuhodne triafal do skladby. Nenápadne mu pri tom pomáhala vychovávateľka Božena Záhorcová, ktorá ho udržiavala v správnom rytme. Dostal sa síce do druhého kola, porota ho však ďalej nepustila.

Zato mu Fredy Ayisi navrhol tancovanie so svojou skupinou. "Mala som slzy v očiach, keď nám pán Fredy povedal, že chlapcovi pomôže, koľko bude v jeho silách. Dúfam, že bude môcť pravidelne trénovať," nádeja sa pani Božena, pričom výrazne artikuluje, aby mohol Dalibor odčítať z jej pier. Okrem toho sa medzi sebou dorozumievajú aj znakovou rečou.

"Nepočujúci vnímajú hudbu na základe vibrácií. Pred nacvičovaním vysvetľujeme, o čom skladba je. Potom pustím hudbu na maximum, deti si položia ruky na reproduktory, aby zachytili vibrácie. Neskôr začneme trénovať jednotlivé kroky. Najťažšia robota je v spájaní krokov s melódiou. To sú galeje, nepredstaviteľná drina," vysvetľuje Záhorcová, ktorá vedie v Leviciach súbor Lipka.

Na medzinárodnom festivale v modernom tanci v Rumunsku získal Dalibor mimoriadnu cenu poroty, v Poľsku sa mu ušli až dve prvé miesta.

"Podobných súťaží pre nepočujúcich je vo svete veľa. Ale ako tam môžeme cestovať, keď nemáme peniaze, ani sponzorov?" pýta sa pani Božena. "Dalibor bol na základnej škole veľmi šikovný, ale hanbil sa prísť ku mne do krúžku. Tak som podpichla jeho kamaráta Jarka, aby ho zavolal. Najskôr nechcel, potom o tom začal rozmýšľať, a nakoniec prišiel," opisuje začiatky Záhorcová.

Dalibor tancuje už od trinástich rokov. Svojho obľúbeného Michaela Jacksona si nahrával na video a doma si donekonečna opakoval kroky. Okrem tanca ho zaujali aj texty.

"Mám plný zošit textov preložených do slovenčiny. A ani Michaelova typická mesačná chôdza mi nerobí problémy. Na vystúpeniach dokonca musím kvôli divákom vždy opakovať," smeje sa talentovaný Levičan, ktorý má okrem tanca ešte jednu vášeň. Sám navrhuje a šije oblečenie. "Aj toto sako som si navrhol a urobil sám," ukazuje na modré menčestrové sako s veľkým hippiesáckym znakom mieru na chrbte.

Mladý, príjemný chalan s milým úsmevom a iskrivým pohľadom hnedých očí sa na prvý pohľad ničím neodlišuje od svojich rovesníkov. "Chcel by som pracovať s nepočujúcimi deťmi ako vychovávateľ, robiť choreografie a návrhy šiat. Ale žijem tancom. Vlastne tancujem celý život," premýšľa. Chodil na Základnú školu pre nepočujúcich v Bratislave, po nej bol rok v škole pre nepočujúcich v Kremnici, odtiaľ prešiel na Združenú strednú školu odevnú v Leviciach.

O pár týždňov ho čaká maturita, k Fredymu však chodiť bude. Do televíznej súťaže Miliónový tanec sa prihlásil sám. Palce mu okrem pyšnej mamy držal aj mladší brat, spolužiaci a kamaráti. "Určite nám bolo ľúto, keď sa v súťaži nedostal ďalej. Možno by však bolo bolestivejšie, keby postúpil do ďalšieho kola a až potom by ho vyradili. Ukázal, čo vie. Možno si ho niekto všimne," hovorí pani Božena.

Dalibor nepije, nefajčí a vyhýba sa diskotékam. Priateľku zatiaľ nemá, ale má vraj veľa dobrých kamarátok. Pokojne vysvetľuje: "Vážim si ľudí, ktorí majú svoje sny. Moje srdce je plné snov, ktoré chcem v budúcnosti splniť. Som kamarátsky, cieľavedomý, dobrý na druhých, nekonfliktný, ale potreboval by som byť viac priebojnejší. Nie som však iný ako ostatní. Som len nepočujúci."

Tanečníci: Povedzte mu, že ho obdivujeme. Na bratislavskom internáte Bernolák sa pravidelne schádza skupina mladých ľudí, ktorí pod dohľadom Fredyho Aiysiho nacvičujú nové choreografie. V rozľahlej tanečnej sále sa prezliekajú, zapájajú aparatúru a v skupinkách preberajú novinky uplynulých dní. Dnes sa však medzi nimi objavuje nový člen. Nepočujúci Dalibor Gajdoš sa prezlieka do bielych nohavíc a do bieleho trička. "Ty si ten, ktorý mal na konkurze súťaže Miliónový tanec šatku na hlave, však?" spoznávajú ho.

Z reproduktorov sa začína valiť dunivá hudba a pravidelný tréning štartuje. Dalibor v prvom rade sa okamžite chytá, hoci choreografiu vidí prvýkrát. Po dvoch pokusoch je na nerozoznanie od ostatných tancujúcich. Pohybom, vzhľadom aj imidžom bez problémov zapadol medzi počujúcu skupinu. Jeho hendikep prezrádza len pani Božena, ktorá mu občas pohybmi rúk vysvetľuje jednotlivé prvky.

"Povedzte mu, že ho obdivujeme," usmieva sa blondínka v ružových teplákoch a spolu s ostatnými dievčatami nadšene pozoruje Dalibora. Šťastný Dalibor sám odtancuje celú zostavu. Tanečníci dvíhajú ruky do vzduchu a trepocú prstami, čím v znakovej reči vyjadrujú uznanlivý potlesk. "Je mi ľúto, že som ho na konkurze Miliónového tanca neposlal do ďalšieho kola," hovorí Ayisi.

Chce, aby s nimi Dalibor ďalej cvičil: "Má veľký talent, ale určite nebudem brať ohľad na to, že je nepočujúci. To by totiž nebolo dobré ani preňho. Uvidíme o pár týždňov." 

Dalibor Gajdoš na tréningu tanečnej skupiny Fredyho Ayisiho. Po pár minútach bol na nerozoznanie od ostatných. Nadchýnal sa aj Freddy, ktorý bol unesený najmä tým, ako dobre cíti rytmus hudby, ktorú nemôže počuť. Na snímke aj s vychovávateľkou Boženou Záhorcovou. Zdroj: www.zaujimavosti.sme.sk 

MILIÓNOVÝ TANEC

04. Apríl 2005 - ...Šancu v užšom výbere dostal aj hluchonemý chlapec z Levíc, ktorý na hudbu Michaela Jacksona tancoval podľa zvukových vibrácií, pričom mu asistovala jeho mama. Mladému Levičanovi sa podarilo dojať celú porotu. "Prvýkrát po dlhom čase mi tiekli nefalšované slzy. Veľmi ťa obdivujem," povedal predseda poroty Fredy Ayisi. "No, žiaľ, nepostupuješ, pretože neviem, ako by si zvládal rýchle tempo tréningov a nácviku."... Zdroj: www.zaujimavosti.sme.sk

 

 

MILIÓNOVÝ TANEC

07. Marec 2005 - ...Do osemdesiatky a teda užšieho výberu zato postúpila v Bratislave Zuzana Šebová, herečka a dcéra producenta a manažéra Jany Kirschnerovej, Jozefa Šeba. Rovnako tam postúpil jeden nepočujúci chlapec z Levíc a aj 68-ročný pán... Zdroj: www.realityshow.sme.sk

MÁ RÁD JACKSONA A NAJBLIŽŠÍ MU JE TANEC

2002 - Študent strednej odevnej školy v Leviciach Dalibor Gajdoš začal tancovať pred piatimi rokmi. Odvtedy má za sebou viacero vystúpení doma aj v zahraničí. Jeho idiolom je Michael Jackson, ktorého sa snaží napodobniť. Jeho tanečné kroky sleduje na videu, z hudby známeho speváka však cití iba vibrácie. Počuť ju nemôže.

Hendikep však nie je pre Dalibora záťažou. Naučil sa s ním žiť. Ako žiak špeciálnej školy v Bratislave už začal chodiť na rôzne podujatia, bol členom tanečného krúžku a okrem napodobením Michaela Jacksona tancoval i folklór, alebo rock and roll. Zahral si aj v divadle v hre Rómeo a Júlia. Okrem súťaži na Slovensku, napríklad vlanajší Talent, absolvoval aj Medzinárodný svetový festival nepočujúcich v Rumunsku, kde získal Cenu poroty. So svojím programom oslovil aj Poliakov. Dalibor sa nevenuje len napodobovaniu Jacksona, okrem toho rád kreslí, pláva a pracuje s počitášom.

A čo plánuje talentovaný Levičan do budúcnosti? Páči sa mu svet módy a módnych trendov. Nie je teda vylúčené, že bude módnym návrhárom, prípadne vizážistom. Najbližší mu je ale tanec, preto by veľmi rád založil tanečný krúžok. "Daliborovi želáme, aby sa mu jeho plány splnili." Zdroj: neznámy

TALENT 2001 - PESTRÁ PALETA AKTIVÍT MLADÝCH ĽUDÍ

03. December 2001 - V pondelok 03 .decembra podvečer sa konala prehliadka záujimovoumeleckej činnosti mládeže Talent 2001. V divadelnej sále DK Družba privítala súťažiacich a hostí dlhoročná organizátorka tejto súťaže Alžbeta Kanásová z Mestského kultúrneho strediska. Do 11. ročníka sa prihlásilo 24 kolektívov a 8 jednotlivcov, spolu 285 mladých ľudí. Zastúpené boli všetky žánre ZUČ. Sitom výberového kola v novembri prišlo 7 kolektívov a 8 jednotlivcov.

Publikum tvorené prevažne rovesníkmi súťažiacich vytvorilo výbornú atmosféru.

Tituly Talent 2001 porota vedená erikou Molnárovou udelila v jednotlivých odboroch nasledovne: interpretácia - populárnej piesne získalOliver Juhás z Obchodnej akadémie za interpretáciu piesne od U2 "All Want Is You"; ľudovej piesne Eva Oršulíková a Katka Klinčoková, za pieseň "Nechoď do nás"; moderného tanca Fanatic vedený Miladou Hitzingerovou; break dance Fanatic break dance; ľudového tanca súbor Lolo íló, ktorý pôsobí pri Zväze mladých na Slovensku pod vedením Zoltána Kováča, s Tancom v srdci, so sprievodom vlastnej skupiny a spevákov, chytil za srdce všetkých; disco tanca Siluety, pri DK Tlmače, ktorý už dlhé roky vedie Iveta Trnkusová, sa predstavil moderného tanca "Je nám fajn"; scénického tanca Dalibor Gajdoš, alias Michael Jackson; stepového tanca Tomáš Černák zo skupiny STEMP, ktorú vedie Vladimír Plajdičko.

Za presvedčivý výkon ocenila porota členky súboru TIK-TAK zo VI. ZŠ, ktoré vedie Miroslava Végová. Na záver treba oceniť prácu vedúcich súborov, ktorí napĺňajú voľný čas mládeže takou zmyslouplnou činnosťou. Zdroj: neznámy

MISS NEPOČUJÚCA SLOVENSKO ´99

September 1999 - ...V piatok večer sav Nových Zámkoch konala voľba Miss Nepočujúca ´99. Z deviatich finalistiek z celého Slovenska si napokon do kresla určeného pre Miss sadla Mária Hricová (18) z Bratislavy. Akcia sa konala vo veľmi príjemnej atmosfére Kultúrneho domu. Moderátorka ešte pred začiatkom programu rozdávala rady, a tak upokojovala v šatni 9 šarmantných dievčat. "Výber si jedného z publika a naňho sa usmievaj. Tak sa zbavíš trémy." Aj napriek jej snahe sa dievčatá trémy celkom nezbavili, čo však dodávalo ich vstúpeniu zaujímavú príťažlivosť. Po módnej prehliadke, ktorú predviedli študenti z Kremnice, moderátorka spolu s tlmočníčkou do posunkovej reči predstavili nepočujúceho mládenca dokonale napodobňujúceho speváka Michaela Jacksona (mimochodom, zo svetovej súťaže v Rumunsku si odniesol cenu poroty)... Zdroj: neznámy