pre fotogalériu z rôznych predstavení!

 

     SOULDANCE čiže TANEC DUŠE má logo, ktorého súčasťou sú 2 symboly: telo robí mostík symbolizuje silu a pohyb; oko vedžat symbolizujúci zdravie a hojnosť. Souldance je od roku 2007 tanečno-umeleckou činnosťou, v ktorej členovia sa učia rôzne pohybové činnosti spojením tanečných a divadelných prvkov. Využíva pohybové prvky a variácie na vystúpeniach, pri ktorých používajú pohybové prvky z oblasti umelecko-pohybovej tvorby nie len pre nepočujúcich. Jej členovia majú vytvorené svoje umelecké čísla, tie sú z 20. až 70. rokov (Charleston, Jazz, Foxtrot, Shim Sham, Jive, Boogie-Woogie, Rock´n´Roll, Country, Soul) či iné umelecké žánre ako groteska, divadlo, pantomíma, muzikál, spev v umeleckom posunkovom jazyku, flirt, cabaret, imitácia. Dallo ako sólista predstavuje v svojich štýloch s vôňami z Orient až Ethno (Egypt, Africa, Arab, India...).
     Dallova ďalšia tvorba je písanie texty či pesničky do umeleckého posunkového jazyka. Prvá pesnička sa volá KÁVA & CUKRÍK, s ktorou v posunkovom jazyku predstavili tanečnice na hudobno-tanečný koncert Nepozeraj na hodiny. Potom ďalšie piesne 3OKO (TRETIE OKO); ZBOHOM CIRKUS.

     Hlavným dôvodom, prečo Dallo založil Souldance, bolo, že už dávnejšie venoval pohybovom cvičeniu pre ľudí, ktorí chceli zlepšiť svoje zdravie. Cvičenia zahŕňali: cviky podľa Josepha Pilatesa, aerobická gymnastika, základná joga.

     Na základnej škole Dallo bol členom detského tanečného súboru  LIPKA  pod vedením Boženou Záhorcovou. Mal možnosť zúčastňovať sa na 

rôznych umelecko-kultúrnych súťažiach, podujatiach i televíznych programoch. Súbor získal mnohé ocenenia a Dallo ako jednotlivec získal diplom za mimoriadnu cenu poroty Svetového festivalu kultúry nepočujúcich moderného tanca v Rumunsku. Na Slovensku tiež zožal nejeden úspech. Primátor hlavného mesta Bratislavy Jozef Moravčík mu udelil dokonca pamätný diplom za prezentáciu tanca v základnej škole a v hlavnom meste. V roku 2008 bol najlepšou nepočujúcou osobnosťou Slovenska, ktorého ocenili porotcovia zo celého sveta.